Сан Марино открадна „химна“ на Италия – Евровизия 2025

Късно снощи стана ясен и един от най-очакваните избори за Евровизия 2025- този на Сан Марино. Макар и да няма армия от съседки, които да я подкрепят усилено в телевота, малката страна не спира да ни изненадва със своите идеи за представяне на конкурса.

Тази година (интер)националната слекция на Сан Марино се проведе под името „San Marino Song Contest“. В предварителните кръгове участваха общо 1200 песни от 48 различни държави. Експертно жури, съставено от музикални журналисти и радиоводещи, определи класирането на 20-те певци, които се състезаваха вчера.

Победител стана известният италианаски диджей Gabry Ponte с песента „Tutta l’Italia“. Интересното е, че тази песен вече бе до болка позната на публиката на Апенините, тъй като  беше използвана за „химн“ на Фестивала в Санремо, чрез който Италия всяка година избира своя представител. Много фенове всъщност пожелаха Италия да промени метода си на избор и да изпрати директно тази песен на Евровизия.

Със своите 18 милиона месечни слушатели в платформата Спотифай Gabry Ponte със сигурност е сред най-добре познатите изпълнители, които ще видим на сцената в Базел през май. Дали обаче тези „стриймове“ ще се превърнат в точки, или ще го сполети съдбата на други известни имена (напр. Акиле Лауро), които са представяли Сан Марино през годините?

КОМЕНТАРИ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *